top of page

Skywalkerın Yükselişi Sinemalarda

The Rise of Skywalker

İlk Yayın Tarihi

Son Jedi'den bir yıl sonra, Direnişin kalıntılarının İlk Düzenle karşı karşıya kaldığı ve kendi geçmişi ile hesaplaştığı son Star Wars filmi 20 Aralık 2019'da sinemalarda.

Kylo Ren Büyük Lider Snoke'u öldürmesinin ardından İlk Düzen'in yeni Büyük Lider'i olmuştur. Acımasız yönetiminin altında galaksi yavaş yavaş umutsuzluğa kapılmaktadır. Luke Skywalker'ın Güç'le birleşmesinden sonra Rey kendi içindeki gücü benimsemiş, onu geçmişte tutan bağlarını kesmeyi başarmıştır. Kylo Ren ve Rey'in arasındaki çatışma giderek artarken, İlk Düzen'de de içsel çalkantılar yaşanmaktadır. Güçte kalabilmek için giderek acımasızlaşan Kylo Ren, onu yenmek için sürekli çalışan Rey, tekrar ortaya çıkan Ren Şövalyeleri, Direniş'i büyütmeye çalışan Poe ve Fin, karanlığın ve aydınlığın savaşı galaksideki tüm dengeleri değiştirecektir.

Hayatta kalan Direniş, İlk Düzen ile yüzleşiyor. J.J. Abrams'ın senaryosunu yazıp yönettiği "Star Wars: The Rise of Skywalker - Yıldız Savaşları: Skywalker'ın Yükselişi"nde başrolleri Billie Lourd, Daisy Ridley ve Adam Driver paylaşıyor.

bottom of page