top of page

“Sevdiklerinizi korumak için ne kadar ileri gidersiniz?” Bir anda ortaya çıkan bir UFO, kristallerden oluşan uzaylı bir cismi yeryüzüne bırakır. İletişim kurma çalışmaları işe yaramazken, cismin dünyadan 96.5 ışık yılı uzaklıktaki ikili yıldız sistemi Pi Canis Majoris’e bilgi gönderdiği anlaşılır. Dünyada bir çözüm bulunamayınca, gelişmiş uzay gemisi Salvare, ilk temas için sinyalin merkezine doğru yola çıkar. Uzaylılar dost mu düşman mı? Bu sorunun cevabı ilk sezon finalinde. Spoiler vermemek (detayları ve sonunu anlatmamak) için burada duruyoruz.

Netflix’te ilk sezon 10 bölümün tamamı 25 Temmuz 2019’da yayınlanan “Another Life – Başka Bir Hayat” dizisi farklı yorumlara neden oldu. Dizide uzay ve bilim kurgu temalarının yanında, mürettebat arasındaki ilişkiler, çekişmeler, cinsellik unsurları, geminin yönetimindeki anlaşmazlıklar, şiddet, aile ve sevdiklerinizi korumak gibi konularla senaryo detaylandırıldığı için, bazı yorumlara göre bölümler gereksiz uzatıldı, ama başka bazı yorumlara göre yeni bir “Battlestar Galactica” doğdu. Zaten gemi kaptanı Niko rolünde başrolde yeralan Katee Sackhoff’u, Galactica’daki “Starbuck” rolünden tanıyoruz. Genel olarak dizinin uzay bilimkurgu kategorisinde beğenildiğini ve bir boşluğu doldurduğunu söyleyebiliriz. İzlemediyseniz kaçırmayın.

Another Life

Uzaylılar Dost Mu Düşman Mı

Astronot Niko Breckenridge ve genç ekibi, yıldızlararası yüksek riskli bir göreve giderken düşünülemez bir tehlike ile karşı karşıya. Aaron Martin tarafından televizyona uyarlanan Another Life (Başka Bir Hayat)'da başrolleri Jake Abel, Katee Sackhoff ve Samuel Anderson paylaşıyor. Katee Sackhoff'u Battlestar Galactica dizisindeki Starbucks rolünden hatırlıyoruz.

bottom of page