top of page

Son Sezonlar

American Horror Story

2019 05 29

İlk Yayın Tarihi

S09

“Yaşadığınız durumdan daha rahatsız edici bir hikaye izliyorsunuz. Hikayenin dehşeti sizi sarıyor ve bir anlığına kendi acınızı unutabiliyorsunuz”. “Hotel” isimli 5.sezonda diziye katılan ünlü şarkıcı Lady Gaga, American Horror Story’nin öncekilere göre daha karanlık ve çok daha fazla korku-temelli olan sezonunu bu şekilde savunmuştu. 5.sezon “Hotel”, günümüzde geçer. Cinayet ve işkence ile meşhur, gizemli Hotel Cortez'i kan emici Kontes yönetmektedir ve bu rolle Lady Gaga kesinlikle başroldedir. Sarah Paulson 1990’lardaki bir uyuşturucu bağımlısını, Evan Peters 1920'lerin sonlarında Hotel Cortez'i inşa eden aynı zamanda seri katil bir iş adamını canlandırır. Her ikisi de bu otelde ölmüştür ve hayalet olarak kalmıştır. 6.sezon “Roanoke”, 1500'lerde ortadan kaybolan bir koloninin olduğu yerde, eski bir evde geçer ve para normal belgesel tadındadır. Bu sezonda öne çıkan bir başrol oyuncusu yoktur.

2017’ye geldiğimizde 7.sezon “Cult – Tarikat” ismiyle karşımıza çıkar. 2016 ABD başkanlık seçiminin ardından bir yerleşim yerinde sakinleri korkutan kült tarikat üzerinde yoğunlaşır. Karakterler birden fazla rolde oynar. Sarah Paulson, anksiyete bozukluğundan muzdarip liberal bir kadın ve Evan Peters tarikat lideri’dir. Bu ilginç sezonda, Donald Trump’ın seçilmesiyle birlikte, toplumdaki politik bölünmüşlük daha da derinleşir ve tarikat bu durumdan faydalanmak ister. Sarah beklenmedik bir şekilde kendisini toparlayacak ve tarikatın karşısına dikilecektir. Fantastik hiçbir öğenin olmadığı bu sezonda, Sarah ve Evan’ın müthiş oyunculuk performansı ile gerilimin temposu düşmeden devam ediyor. Geçen yıl gösterilen “Apocalypse – Kıyamet” isimli 8.sezon, dünyanın yok olduğu yakın bir gelecekte (1-2 yıl ileride) geçer. 1980’lerin “Hanedan” dizisi ile tanınan Joan Collins diziye katılır. Karakterler 1. ve 3.sezon ile bağlantılıdır. Sarah Paulson nükleer sığınağın lideridir. İlk sezonda Jessica Lange’in sağ kalan oğlu bu sezon “Deccal – Anti Christ” olarak karşımıza çıkar. Deccal’in hükmetmek için yok ettiği dünyayı cadılar kurtaracaktır. American Horror Story 9. ve 10.sezonlar şimdiden onaylandı. 2019 Eylül’de gösterilecek 9.sezonun ismi “1984”. Akla ilk George Orwell’in romanı gelse de, yeni sezonun 1980’lerin kanlı korku filmlerini (13.Gün, Halloween, Elm Sokağı Kabusu gibi…) temel alan bir hikaye anlatacağı sanılıyor. Günümüzün en popüler dizilerinden biri olan AHS, her yıl seyircileri şaşırtmaya devam ediyor.

American Horror Story (AHS)'nin en büyük sezonuna hazırmıyız? Her sezonda farklı bir hikaye anlatan dizinin yeni sezonun adı Apocalypse (Kıyamet). Birinci (Murder House - Cinayet Evi) ve üçüncü sezondan (Coven - Cadılar Meclisi) karakterlerin de katılımıyla dünyanın sonu bu sezon geliyor. Jessica Lange, Kathy Bates ve diğer tanıdık karakterler geri dönüyor. Misafir oyuncu olarak Joan Collins katılıyor.

bottom of page