top of page

İlk Sezon 8 Bölüm Netflixte

50 m2

2021 01 27

İlk Yayın Tarihi

2021 01 27

PRÖMİYER

S01

Patronlarına ihanet eden bir kiralık katil olan Gölge hayatı için kaçarken, kendisini yabancı bir mahallede 50 metrekarelik bir terzi dükkanında yaşarken bulur.

İkinci bir şansı elde etmek kolay ama onu değerlendirmek sandığımızdan daha zordur. Türk dizisinin 8 bölümden oluşan ilk sezonu 27 Ocak 2021'de tüm dünya ile aynı gün Netflix'te.

Kendisini büyüten ve kirli işlerini yaptığı Servet Nadir'in sırlarıyla beraber kaçan Gölge, yeni bir kimlikle Güzelce Mahallesi'ndeki 50 metrekarelik bir terzi dükkânına sığınır. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamamakta ve kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın peşinde koşmaktadır. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırdıkça aslında bir yalanın içinde yaşadığını anlar. Karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı Gölge'nin gidecek başka bir yeri yoktur, mahalleli onu ölen terzi Adil'in oğlu Adem zanneder. Ne kadar zor olsa da mahalle Gölge'yi, Gölge de mahalleyi değiştirecektir. Burak Aksak tarafından televizyona uyarlanan "50 m2" dizisinde baş rollerde Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Frank Gerrish yer alıyor.

bottom of page