The Boys

Şimdiden Efsaneleşen Dizi

2019 08 07

Cumartesi

Süper kahramanları temsil eden Vought şirketinde The Seven adı verilen 7 süper kahraman öne çıkmaktadır: Süperman’e benzeyen lider Homelander, dünyanın en hızlısı A-Train, Wonder Woman’ı andıran Queen Maeve, görünmez adam Translucent, Aquaman’e benzeyen The Deep, Black Noir ve boş kadroya sonradan alınan Starlight. Dizinin başrol oyuncuları bunlar zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Asıl kahramanlar süper yetenekleri olmayanlar: Butcher, Hughie, Milk, Fransız ve Asyalı kadın. Bu 5’linin amacı süper 7’liyi durdurmak, çünkü bu dizide süper kahramanlar “iyi”yi temsil etmiyorlar.

AMAZON

S01

Amazon Prime Video’da 26 Temmuz 2019’da ilk sezonu yayınlanan The Boys dizisi, hikayesi ile herkesi şaşırttı. Süperlerin kötü olması, kadın erkek eşitsizliği, taciz, ele alınan güncel konular… 5’linin süperleri durdurmak için çok sağlam sebepleri var, intikam peşindeler. Spoiler vermemek (detayları ve sonunu anlatmamak) için burada duralım. Ama şunu açıkça belirtelim ki, yılın en iyi dizilerinden biri karşınızda ve şimdiden efsaneleşti. Kaçırmayın.

Bilgi

Süper kahramanların kontrol altında tutulması gereken bir dünyayı anlatan The Boys dizisinin yapımcıları Evan Goldberg, Seth Rogen ve Supernatural dizisinden tanıdığımız Eric Kripke. Kahramanlarımız ise Hughie rolünde "Açlık Oyunları’ndan Jack Quaid, Billy rolünde Star Trek’ten Karl Kent, Milk rolünde Laz Alonso, Frenchie rolünde Tomer Capon, ve Female rolünde Karen Fukuhara. Dizi, Nisan 2019’da Tribeca Film Festivali'nde dünya prömiyerini yaptı.