Terminator

Makinelerin Yükselişi

Hastala Vista Baby’den 12 yıl sonra üçüncü film geldi. Skynet’in yeni kadın terminatör T-X’i gönderdiği 2003 yapımı “Terminator 3 Rise of the Machines - Makinelerin Yükselişi”nde John Connor rolünde Nick Stahl ve gelecekteki eşi Kate rolünde Claire Danes yeraldı. Artık terminatör direnişe etkisi olacak herkesi hedef almaya başlamıştı. 2008-2009 döneminde John’un gençliği ve annesi Sarah başarılı bir televizyon dizisine konu oldu. CNBC-e’de iki sezon toplam 31 bölüm olarak izlediğimiz “Terminator The Sarah Connor Chronicles – Sarah Conner’ın Günlüğü”nde Sarah’yı Lena Headey ve John’u Thomas Dekker ve John’u korumak için gelen kadın robotu Summer Glau canlandırdı. Lena’yı Game Of Thrones dizisindeki Cersei Lannister rolünden tanıyoruz. Summer ise bugünlerde Netflix’in Wu Assassins dizisinde rol alıyor.

Yayın Tarihi

UIP

2019 08 17

Salı

İlk filmden neredeyse 30 yıl sonra çekilen dördüncü ve beşinci filmler gişede istenen başarıyı sağlayamadığı için, üçleme olarak düşünülen devam filmleri iptal edildi. Yarı insan yarı makine yeni bir silahın ortaya çıktığı 2009 yapımı “Terminator Salvation - Kurtuluş”da John Connor’ı Christian Bale canlandırdı. Kyle Reese’in tekrar 1984’e geri döndüğü ama zamanda kırılma ile karşılaştığı 2015 yapımı “Terminatör: Genisys”de ise John Connor rolünde Jason Clarke yer aldı. 01 Kasım 2019’da sinemalarda gösterilecek altıncı filmde ise John rolünde Edward Furlong ve Yarı insan yarı makine Grace rolünde Mackenzie Davis yeralacak. Bir önceki yazıda belirttiğimiz gibi, Sarah Conner rolünde Linda Hamilton da geri dönüyor. Videoda üçüncü filmin tanıtımını izleyebilirsiniz.

Bilgi

1984'de ilk çekilen film ile başlayan Terminator serisi, sinemalarda gösterilen beş filmden ve bir TV dizisinden oluşuyor. Altıncı film 2019'da vizyona girecek.