Stranger Things

Rusyadan Sevgilerle

02

18

2020

Salı

Stranger Things dördüncü sezon tanıtımında Indiana Hawkins'de polis şefi olan ve ilk 3 sezonda kasabadaki garip olayları araştran Jim Hopper'ın hala hayatta olduğu ortaya çıktı. Tanıtımda Hopper, Rus askerlerin gözetimi altında diğer mahkumlarla birlikte demiryolu inşaatında çalışmaya zorlanıyor.

NETFLIX

S04

1980’lerin başında kurgusal Hawkins kasabasındayız. Kasaba yakınlarındaki devletin gizli laboratuvarında yapılan paranormal deneyler kontrolden çıkar ve yanlışlıkla Baş aşağı (Upside down) adı verilen paralel bir evrene portal açılır. İlk sezon Kasım 1983’de geçer ve 12 yaşındaki Will ormanda kaybolur. Lucas, Mike ve Dustin arkadaşlarını ararken psikokinetik yeteneklere sahip genç bir kız olan Eleven’ı bulurlar. İlk sezon boyunca Will’i birlikte ararlar ve en sonunda kurtarırlar. İkinci sezon Ekim 1984’de başlar, Will'in arkadaşları ve ailesi, Will'in Baş aşağı'ndaki varlıklardan hâlâ etkilendiğini öğrendiklerinde, Baş aşağı'nın kasaba ve insanlık için daha büyük bir tehlike olduğunu fark ederler.

Bilgi

Bilimkurgu korku dizisi Stranger Things, 1980'li yıllarda Amerika'nın Indiana eyaletindeki kurgusal Hawkings kasabasındaki esrarengiz olayları anlatıyor. Steven Spielberg, John Carpenter ve Stephen King'den esinlenilen fantastik hikayenin arka planında, 1980'lerin kasaba yaşamı ve pop kültürü son derece gerçekçi canlandırıldı. Mike rolünde Finn Wolfhard, Dustin rolünde Gaten Matarazzo, Lukas rolünde Caleb McLaughlin, Eleven rolünde Millie Bobby Brown ve Joyce rolünde Winona Ryder yeralıyor. Dizinin yönetmeni Duffer Kardeşler.