Snowpiercer

S01 B02 Prepare To Brace

2020 05 22

Pazartesi

Layton cinayeti araştırmak için tren dedektifi olarak çalışırken, bir yandan yeni pozisyonunda gelecekteki muhtemel devrim için istihbarat toplar. Melanie, tüm tren için potansiyel olarak ciddi sonuçlar doğuracak bir kaynak kriziyle karşı karşıyadır.

NETFLIX

S01

B02

Kıyamet sonrası bilimkurgu aksiyon dizisinin 10 bölümden oluşan ilk sezon ilk iki bölümü arka arkaya Amerika'dan 24 saat sonra Netflix'te.

Bilgi

Dünya’nın buzla kaplı çorak bir araziye dönüşmesinin ardından yedi yıl geçmiştir. Hayatta kalmayı başaran tüm insanlar, devasa tren Snowpiercer’da yaşamaktadır. 1001 vagon uzunluğundaki Snowpiercer, durmadan dünyanın etrafında dolaşmaktadır. Trende yaşayanlar ise sınıflara ayrılmıştır. Zengin seçkinler trenin ön kısmında, yoksul “kuyrukçular” ise arka vagonlarda yaşamaktadır. Buzul çağının başlamasından 7 yıl sonra sürekli hareket eden bir trendeki topluluğa odaklanan fantastik dizi Snowpiercer, 1982 tarihli Fransız çizgi romanı Le Transperceneige ve 2013 tarihli Bong Joon-ho tarafından yönetilen aynı isimli Güney kore-Çek ortak sinema filminden televizyona uyarlandı. Yapımcılar Benjamin Legrand ve Jean-Marc Rochette. Başrolde ise Jennifer Connelly ve Daveed Diggs yeralıyor. 1970 doğumlu Jennifer Connelly, 1984’de “Bir Zamanlar Amerika”, 1998’de “Dark City”, 2003’de “Hulk”, 2008’de “Dünyanın Durduğu Gün” ve 2019’da “Alita Savaş Meleği” gibi bir çok filmde rol alan ünlü bir sanatçı.