Pennyworth

Yeni Dizi Temmuz 2019da

S01

1960’lı yıllarda Londra’dayız. Batman olarak bildiğimiz Bruce Wayne daha doğmadı. Bruce’un milyarder iş adamı babası Thomas Wayne’in gençliği karşımızda. Eşi Martha Wayne’e nasıl aşık olduğunu ve Bruce Wayne’in gelecekteki yardımcısı Alfred Pennyworth'ü nasıl işe aldığını anlatan yeni dizi Pennyworth Temmuz 2019'da başlıyor.

Yayın Tarihi

SCI-FI

2019 06 03

Perşembe

Dizi aslında Alfred’e odaklanıyor. 1940’dan bu yana yayınlanan Batman çizgi romanlarında, Alfred Pennyworth ilk kez 1943’de görülmüştü. Önce sadece kilolu bir yardımcıydı. Daha sonra 1957’de Wayne malikanesindeki gizli geçidi kazayla buldu. Ailenin güvenini kazanarak bugünkü konumuna geldi: Yardımcı ve Sırdaş. Anne babanın ölümünden sonra Bruce’un yasal vasisi odu ve onun süper kahraman kariyerini başından beri kurmasına yardım etti. 10 bölümlük yeni dizinin Türkiye gösterim tarihi henüz belli değil.

Bilgi

1960'lı yıllarda Londra’da Bruce Wayne’in efsanevi yardımcısı ve eski bir İngiliz SAS askeri Alfred Pennyworth bir güvenlik şirketi kurar ve Bruce’un milyarder babası Thomas Wayne’le birlikte çalışır. Bob Kane'in Bill Finger ile yarattığı DC karakterlerine dayanan Pennyworth'de, Alfred rolünde Jack Bannon ve Thomas rolünde Ben Aldridge yeralıyor.