Oscar 2020

Dsmart Oscar Özel

2020 02 03

Perşembe

Brad Pitt'i Leonardo DiCaprio'ya dublörlük yaparken, Penelope Cruz'u dere kenarında çamaşır yıkarken, Christian Bale ve Matt Damon'ı kıran kırana bir yarışta ya da Nicole Kidman ve Charlize Theron'u o hiç bilinmeyen yüzleriyle görmediniz ama şimdi göreceksiniz. Bu yılın Oscar adaylarını Dsmart'da izleyebilirsiniz.

DSMART

09 Şubat gecesi yapılacak 92.Oscar Ödülleri EN İYİ FİLM ADAYLARI: Ford v Ferrari (Disney/Fox), The Irishman (Netflix), Jojo Rabbit (Fox Searchlight), Joker (Warner Bros.), Little Women (Sony), Marriage Story (Netflix), 1917 (Universal), Once Upon a Time in Hollywood (Sony), Parasite (Neon), EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI: Cynthia Erivo (Harriet), Scarlett Johansson (Marriage Story), Saorise Ronan (Little Women), Charlize Theron (Bombshell), Renee Zellweger (Judy), EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI: Antonio Banderas (Pain and Glory), Leonardo DiCaprio (Once Upon a Time in Hollywood), Adam Driver (Marriage Story), Joaquin Phoenix (Joker), Jonathan Pryce (The Two Popes).

Bilgi

Oscar Akademi ödülleri, 1929'dan bugüne Academy of Motion Picture Arts and Sciences (Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi) tarafından verilmektedir. Ödül töreni her yıl Şubat ayında Los Angeles'ta yapılmaktadır. 1930’dan bugüne radyodan ve 1953'den bugüne televizyonlardan canlı yayınlanmaktadır. Oscar heykelciği, dünyada en çok tanınan film ödülüdür, 5000’in üzerinde üyesi olan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından verilir.