Lucifer

Lucifer ve Cloe'nin Aşk Hikayesi

2019 06 24

Perşembe

“Mayıs 2018’de Roma’da hayranlarla bir buluşmadaydım, herkes diziyi ne kadar beğendiklerini anlatıyordu, tam o sırada New York’tan telefon geldi: “Dizi iptal edildi… Bir ay sona yeni bir haber geldi: “diziyi Netflix aldı…” Lucifer rolünü oynayan Tom Ellis, hayatındaki en önemli anları bu şekilde anlatıyor. Lucifer dizisinden hem hayranların hem de yayıncı kuruluşların vazgeçememesinin sebebi nedir? Polisiye olaylar? Doğaüstü karakterler? Evet, bunlar da var ama dizinin tam odağında Lucifer ve Cloe’nin aşk hikayesini izliyoruz. Bu iki ana karakter arasındaki çekim çok kuvvetli. Peki, Lauren German’ın canlandırdığı Cloe karakteri, Lucifer ile neden birlikte olmalı? Çünkü, aralarında doğal bir çekim var ve Cloe sadece şeytanı değil, Lucifer’in içerisindeki meleği de görüyor.

NETFLIX

S04

İlk 3 sezon az doğaüstü, çok polisiye vardı. Lucifer ve Cloe birbirlerini zamanla tanıdılar ve yakınlaştılar. Üçüncü sezon finalinde Lucifer gerçek yüzünü Chloe’ye gösterdi. Dördüncü sezonda doğaüstü olaylar artmaya, melekler ve şeytanların hikayedeki rolleri derinleşmeye başlarken, aralarına Eve (Havva) girdi ama başarılı olamadı. Sonunda birbirlerine olan duyguların gerçek boyutunu kabul ettiler. Netflix 5.sezonun son sezon olacağını açıkladı ama kimbilir, bu gerçek aşk altıncı sezonu da getirebilir.

Bilgi

Insanları daha yakından tanımak için Los Angeles'a yerleşen şeytanın hikayesini anlatan Lucifer'da başrollerde Lauren German, Tom Ellis ve Kevin Alejandro yeralıyor.