Lost In Space

Uzayda Kaybolmak

2019 07 14

Çarşamba

Danger Will Robinson !... Robot’un küçük Will Robinson’a sürekli anlatmaya çalıştığı ve ilk sezonun sonunda biraz ipucu verilen “tehlike”yi nihayet yakında ikinci sezonda görebileceğiz. Robinson ailesi yıldızlar arası kolonileşmenin 24.grubuna seçilmişti. Resolute uzay gemisi ile Alfa Centuri yıldız sistemine çıktıkları yolculukta, bir robot güvenliği aşarak gemiye girer ve bütün aileler “jupiter” isimli küçük mekiklerle ana gemiyi boşaltarak kaçarlar. Robinson ailesi yaşanabilir ama tehlikelerle dolu bir gezegene ulaşır. Bu gezegende Will hafızası silinen bir robot ile karşılaşır ve iyi arkadaş olurlar. Bu gezegende birkaç aile ile birleşirler ve amaçları ana gemiye dönmektir.

NETFLIX

S01

Johann David Wyss’in 1812 tarihli “The Swiss Family Robinson – İsviçreli Robinson Ailesi” romanında, okyanusun ortasında çıkan fırtınada Robinson ailesi kaybolup kendilerini bir adada buluyorlardı. Bu romandan esinlenilerek çekilen 1965 yapımı dizinin aynı isimli yeniden çevrimi “Lost In Space” geçen yıl Netflix’te ilk sezon 10 bölüm yayınlanmıştı. Dizi küçük bir çocuğun bir robot ile ilişkisine odaklanıyor gibi görünse de, senaryo aslında her yaştan seyirciye yönelik yazıldı. Dizi için tam bir bilim kurgu denilebilir. Yeni sezonun tarihi henüz açıklanmadı, ancak 2019 yılı içerisinde yayınlanacağı belirtiliyor.

Bilgi

Uzayda yeni bir koloni kurmak üzere eğitilen bir grupla yola çıkan Robinson ailesi, beklenmedik şekilde rotadan saparak uzayda kaybolur. 1965 yılında yayınlanan aynı isimli TV dizisinin yeniden çevrimi Lost In Space'de başrolleri Molly Parker, Toby Stephens ve Maxwell Jenkins paylaşıyor. Yapımcılar: Matt Sazama, Burk Sharpless ve Irwin Allen.