It Chapter Two

Pennywise Bebeğini Yakarak Yok Ettiler

2019 09 12

Pazar

Olay bir kaç hafta önce New Jersey'de gerçekleşti. Bir çift, arka bahçelerine havadan bir şey düştüğünü gördü. Önce kuş zannettiler, yanına gittiklerinde It (O) filmindeki Pennwise bebeği olduğunu gördüler ve dehşete düştüler. Nereden geldiği belli değildi. Çift büyük korku yaşarken, yetkililer birisinin dron ile şaka amaçlı göndermiş olabileceğini belirtiyor. Tabii ki işin doğaüstü olasılığını kimse konuşmak istemiyor.

WB

Olay twitterda yayınlanınca, Stephen King cevap verdi: "We all float down here. You'll float, too – Biz su üstündeyiz. Sen de geleceksin”. It (O) filminde ve romanında geçen bu replik, “kırmızı balon ve kağıttan kayık lağımda yüzüyor, sen de geleceksin” anlamında kullanılmıştı. Netflix'te yayınlanan ilk filmde ise "yüzmek" yerine "uçmak" ifadesi kullanıldı. Geçen hafta sinemalarda gösterime giren It Chapter 2 (O Bölüm 2)'den kısa bir tanıtım videosu izleyebilirsiniz.

Bilgi

O'nun bitişine şahit ol. Stephen King'in ünlü eseri "O" (IT) Bölüm İki'de, Şeytan tekrar ortaya çıkıyor. Yönetmen Andy Muschietti kaybedenler kulübünü her şeyin başladığı yerde bir araya getiriyor. Senaryosunu Gary Dauberman'ın yazdığı filmde başrolde Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan, Jay Ryan, James Ransone ve Andy Bean yeralıyor.