In The Dark

Murphy Rolünde Perry Mattfeld

S01

İlk sezonu tamamlayan In The Dark dizisinin başrolünde görme özürlü Murphy’i canlandıran Kerry Mattfeld, bu zor role hazırlanırken gerçekten görme özürlü bir kadının kendisine danışmanlık yaptığını söyledi: “Onunla evinde çok zaman geçirdim. Sabah uyandıktan itibaren gece uyuyuncaya kadar ne yaptığını takip ettim, mutfakta nasıl yemek yapıyor, telefonun ses ayarlarını nasıl kullanıyor öğrendim. En önemlisi rehber köpeği ve baston kullanımıydı”. 25 yaşında olan güzel oyuncu, kariyerine 5 yaşında bale ile başladı. Gençliğinde dans ve tiyatro ile ilgilendi, bir çok çocuk TV dizilerinde oynadı. Güney Kaliforniya üniversitesi Dramatik Sanatlar bölümünü bitirdi. İlk kez bu dizide başrolü aldı.

Yayın Tarihi

DRAMA

2019 07 17

Cumartesi

Dizide Murphy 20’li yaşlarda hayatı düzensiz delidolu görme özürlü bir kadın. Ev arkadaşı Jess ve rehber köpeği Pretzel ile birlikte yaşıyor. Sokakta sigara içerken sürekli sohbet ettiği Tyson’ı bir gün öldürülmüş olarak buldu ve ilk sezon boyunca cinayetin peşine düştü. Max ile yakınlaştı ve kendi gibi görme özürlü polis memuru Dean’den Tyson konusunda yardım almaya çalıştı. Ta ki ilk sezonun sonunda Dean’in gerçek yüzünü görünceye kadar. Murphy ilk sezon finalinde Tyson’un katilini buldu mu? Henüz izlememiş olanlara “spoiler” vermeyelim ve ikinci sezonu bekleyelim.

Bilgi

Genç yaşta görme yeteneğini kaybeden Murphy Mason, arkadaşının cinayetini aydınlatmaya kararlı. Senaryosu Corinne Kingsbury tarafından yazılan In The Dark'ta, Stitchers'da Monica Chamberlain rolünden tanıdığımız Perry Mattfeld başrolde yeralıyor.