Doctor Sleep

Doktor Uyku Sinemalarda

2019 11 19

Cuma

Stephen King’in 40 yıl önce “The Shinning-Cinnet” filminde yarattığı Danny Torrance karakterinin hikayesi, Doktor Uyku ile devam ediyor. Overlook Otel’de yaşadığı travmayı bir türlü atlatamayan Dan artık yetişkin biridir ve uzun süre huzur bulabilmek için mücadele etmiştir. Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan Abra ile tanıştığında geçmişiyle barışır. Ancak çocukları avlayarak ölümsüz kalmaya çalışan Gerçek Düğüm olarak bilinen bir tarikat Abra'nın peşindedir. Dan sevdiği kadının hayatta kalabilmesi için daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde korkularıyla yüzleşerek ölüm ve yaşam arasında büyük bir mücadele içine girecektir.

WB

1977'de yayınlanan ve 1980'de sinemaya uyarlanan "The Shining - Cinnet"de başından korkunç olaylar geçen küçük Danny büyüdü ve hikayesi "Doctor Sleep - Doktor Uyku"da devam ediyor.

Bilgi

Stephen King'in 2013'de yayınlanan aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan "Doctor Sleep - Doktor Uyku" Mike Flanagan tarafından yönetildi. Başrolde Rebecca Ferguson, Ewan McGregor ve Jacob Tremblay yer alıyor. Ewan McGregor'u Yıldız Savaşları filminde Obi-Wan Kenobi olarak ve Rebecca Ferguson'u Görevimiz Tehlike ve Siyah Giyen Adamlar filmlerinden tanıyoruz.