Counterpart

Dizi Sona Erdi

S02

Seçimlerimiz bizi şekillendirir ve sahip olabileceğimiz başka hayatları hiç görmemek daha iyidir. Televizyonun en ilginç ve zekice çekilen bilimkurgu draması Counterpart, ikinci sezon sonunda iptal edildi ve üçüncü sezonun çekilmeyeceği açıklandı. Dizide, Berlin merkezli Birleşmiş Milletler Ajansında çalışan Howard Silk’in, Doğu Alman bilim adamı Yanek tarafından 1987'de tesadüfen açılan paralel bir boyutu keşfetmesi ve bunun hayatını alt üst etmesi anlatılıyor. Dizinin başrolünde oynayan 63 yaşındaki aktör J.K.Simmons, 2014’de “Whiplash” filmi ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar almıştı. Yine başrolde olan 51 yaşındaki Olivia Williams’ı ise 1999 yapımı Bruce Willis’in de yeraldığı “Sixth Sense – Altıncı His” filminden tanıyoruz.

Yayın Tarihi

PREMIUM

2019 07 04

Pazar

Dizinin ilk sezonunda, iki paralel dünyanın Howard’ı karşılaşınca (Alpha Howard ve Prime Howard), birbirlerinin gidebileceği yolları görürler. İkinci sezonda yer değiştirince, aileleriyle ve düşmanlarıyla (hatta öldürdükleri kişilerle…) olan ilişkilerinin bazı sonuçları olur. İki sezon boyunca devam eden diziden, “Paralel Evren” ve “Casusluk” temalarının yanında, “Kimlik”, “Seçim” ve “Kader” üzerine felsefi tartışmalar geriye kaldı.

Bilgi

Howard, Birleşmiş Milletler Berlin şubesinde otuz yıldır çalışmaktadır. Bir gün paralel bir Dünya'ya geçiş kapısı olduğunu keşfeder. Yapımcılığını Justin Marks'ın üstlendiği bilimkurgu dizisi Counterpart'da başrolde J. K. Simmons yeralıyor.