Child's Play

Çocuk Oyunu

Chicago sokaklarında polisten kaçarken vurulup yaralı halde bir oyuncakçıya giren seri katil Charles Lee Ray, ölmeden önce ruhunu "Good Guy" bebeklerinden birine aktarır. Bebeği satın alan Karen Barclay, oğlu Andy'e doğum gününde hediye eder. Bebek Chucky, Andy’nin bakıcısından başlayarak seri cinayetlerine devam edecektir. İlk film “Child’s Play – Çocuk Oyunu”, 9 milyon $ harcanarak 1988’de çekildi ve büyük bir başarı kazanarak tüm dünyada 44 milyon $ hasılat elde etti. 1990 ve 1991’de hemen serinin ikinci ve üçüncü filmleri çekildi. İlk film psikolojik korku olarak sınıflandırılırken, devam filmleri daha kanlı tasarlandı. 1998’de çekilen dördüncü film olan “Chucky’nin Gelini - Bride Of Chucky”den itibaren ise komedi unsurları eklendi. Böylece 2017’ye kadar film sayısı toplam 7’ye ulaştı. 2019’da ilk film ile aynı ismi taşıyan 8.yapım, orijinal hikayeye geri döndü. Bu film maalesef Türkiye sinemalarında henüz gösterilmedi, direk televizyonlarda izleyeceğiz gibi görünüyor.

Yayın Tarihi

ORION

2019 08 29

Pazar

Film serisinin yapımcısı Don Mancini, bugünlerde “Chucky” isimli bir televizyon dizisi üzerinde çalışıyor ve hayalinin bir gün Elm Sokağı ile Çocuk Oyunu hikayelerinin birleştiği bir film çekmek olduğunu belirtiyor. Yeni televizyon dizisinin 2020’de yayınlanacağı tahmin ediliyor. Videoda 2019 yapımı son filmin fragmanını izleyebilirsiniz.

Bilgi

Oyuncak bebek içerisinde yaşayan bir seri katilin cinayetlerini anlatan “Child’s Play – Çocuk Oyunu” film serisi Don Mancini tarafından sinemaya uyarlandı.