top of page
Bilim

Bilim

Hastalanmadan ve Kilo Almadan Yaşamak

Dünya genelinde 650 milyon kişi obezite ile mücadele ediyor. Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) göre ise Avrupa'nın en obez ülkesi Türkiye. Obezite ve diyabet hastalarının sayısının arttığı günümüzde ise bilim dünyası daha sağlıklı bir yaşamın genetik şifrelerini çözmeye çalışıyor. Peki hiç hastalanmadan ve kilo almadan bir yaşam sürebilmek mümkün mü?

Yayın Tarihi

+90

2019 08 23

Pazartesi

Obezite ve diyabet tedavisinde çığır açan çalışmalar yapan Harvard Üniversitesi genetik ve metabolizma profesörü Gökhan Hotamışlıgil, bu sorunun yanıtını arayarak insan vücudunun sırrını çözmeye çalışıyor. Hotamışlıgil ve ekibinin, insanları yaşamlarının sonuna kadar sağlıklı tutmaya yönelik büyük bir hedefi var.

Bilgi

DW öncülüğünde kurulan ve dünyanın önde gelen diğer kamu yayıncılarından BBC, F24 ve VOA’nın içeriklerini yayınlayan Youtube televizyonu +90, amacını şu şekilde tanımlıyor: bağımsız, ön yargılardan uzak, saygılı, anlayışlı, objektif bir haber platformu yaratmak, herkesin haber alma ve ifade özgürlüğüne sahip olduğu tarafsız bir tartışma alanı oluşturmak.

Bilim
Bilim
Bilim
Bilim
bottom of page