top of page
Ayka

Ayka

Dsmart GOda

DSMART GO

2021 05 23

Pazar

YENİ

Ayka adındaki genç Kırgız kızı, Moskova’da yasa dışı olarak yaşamaktadır. Hamile olan genç kadının bebeğine bakacak maddi gücü yoktur. Ayka, bebeğinin doğumunun ardından onu hastaneye bırakmak zorunda kalır. Aldığı borçları ödeyebilmek için derhal işinin başına dönen Ayka, maaşını alamayıp işten atılır. Yaşayacak yeri ve parası olmayan Ayka, göçmenlerle dolu bir pansiyona yerleşir. Sadece bir ranza üzerinde yaşamını sürdüren Ayka’nın aklında olan tek şey ödeyemediği borcudur. Çalışma izni olmayan genç kadın bir yandan Moskova’nın mülteci mahallelerinde sokak sokak dolaşıp iş ararken, bir yandan da doğum sonrası oluşan kanaması ile uğraşır. Genç kadın yaşadığı zorlukların üstesinden gelip borcunu ödeyebilecek midir?

Yayın Tarihi

DSMART GO

2021 05 23

Pazar

2018 Rusya Almanya Polonya ortak yapımı drama filmi "Ayka" Dsmart GO'da. Başta Cannes ve Antalya olmak üzere bir çok festivale katılan film, Kasım 2018'de Avrupa sinemalarında gösterildi, Türkiye sinemalarında vizyona girmedi.

Bilgi

Sergei Dvortsevoy tarafından senaryosu yazılan ve yönetilen "Ayka" filminde baş rollerde Samal Yeslyamova, Zhipara Abdilaeva, Sergey Mazur yer alıyor.

Ayka
Ayka
Ayka
Ayka
bottom of page